Chovatelská stanice Irských vlkodavů


WDS Herning, EIWC Vingsted

11.07.2010 14:13

Světová výstava psů a Speciální výstava irských vlkodavů pod záštitou EIWC (Evropského klubu irských vlkodavů) se tento rok konala v Herningu, resp. Vingstedu, městech na Jutském poloostrově, tedy v Dánsku.

Dánsko je úžasná země, ve které jakoby se zastavil čas, ale to je jen zdání. Za těch pár dnů, které jsme v Dánsku strávili, si nikdo z nás nevšiml, že by tady někdo spěchal nebo byl nevrlý. Dánové si zřejmě velmi potrpí na čistotu, protože kamkoliv se podíváte, všude Vás nadchne až neskutečný pořádek. Na první pohled je vidět, že vztah k přírodě, je v Dánsku na úplně jiné úrovni než ve střední Evropě. Proto každému kdo má rád cestování a nádhernou přírodu, vřele doporučuji tuto báječnou zemi navštívit.

Samotné výstavy, zvláště ta světová v Herningu, se konaly v opravdu reprezentačních prostorách. Na žádné jiné výstavě kdekoli ve střední Evropě jsme ještě nezažili tolik místa pro diváky, ale především pro ty naše obříky. Skutečně klobouk dolů. A teď něco k výsledkům. Nigel byl v mezitřídě ohodnocen p. rozhodčím Ole Staunskjaerem (DK) známkou V3, což je obrovský úspěch vzhledem k tomu, že šlo o výstavu světovou. Ophelia získala od pí. rozhodčí Sue Cole (GB) sice známku VD, ale přesto jsme spokojeni, protože posudek má krásný a navíc patřila ve své třídě k nejmladším fenkám. Ve Vingstedu Nigel dostal od pí. rozhodčí Jean McDonald-Ulliot (GB) známku V bez umístění a Ophelia od p. rozhodčího Knut Olav Willeho (NOR) známku D, ale opět s krásným posudkem.

Ve fotogalerii se můžete podívat na pár snímků a časem snad i nějaké video, jednak z výstav, ale i okolní nádherné přírody. Je to opravdu skvělá země...

—————

Zpět